Pharmaceris H - H-Keratineum - skoncentrowany szampon wzmacniający do włosów osłabionych

Kosmetyk
Pharmaceris H - H-Keratineum - skoncentrowany szampon wzmacniający do włosów osłabionych

Kilka lat temu podczas długiego leczenia moja fryzura dramatycznie się przerzedziła. Co prawda kilka miesięcy później włosy zaczęły odrastać, jednak paraliżujący strach przed wyłysieniem tkwi we mnie do dzisiaj i kiedy tylko zauważam wzmożone wypadanie włosów, od razu przystępuję do działania. Skutek jest taki, że szampony wzmacniające na stałe już zagościły w mojej łazience. Wypróbowałam ich całe mnóstwo, z lepszym lub gorszym skutkiem, aż trafiłam na szampon H-Keratineum z serii Pharmaceris H, przeznaczony do włosów słabych i wypadających.

W jego składzie znajdziecie m.in. wyciąg z liści czerwonych winorośli (zawierający witaminę P oraz związki polifenolowe) wpływający na lepsze odżywienie cebulek włosa, flawonoidy, które mają wspomagać odporność włosów i przyspieszać ich wzrost oraz chroniącą przed działaniem czynników atmosferycznych prowitaminę B5. Efektem stosowania tego szamponu mają być, według producenta, wyraźnie wzmocnione, łatwo rozczesujące się włosy i nawilżona skóra głowy.

A jak wygląda moja czupryna po wykorzystaniu całej butelki szamponu? Muszę przyznać, że całkiem nieźle. Po doświadczeniach z wieloma leczniczymi szamponami, które nie chciały się pienić, mycie włosów tym, należało do przyjemności.

Szampon znajduje się w butelce o pojemności 250 ml. Apetyczny, lekko słodki zapach, kremowa piana, łatwość mycia, spłukiwania, bezproblemowe rozczesywanie włosów bez konieczności stosowania odżywki oraz ewidentny brak podrażnień to niewątpliwe plusy. Moje włosy nie układały się po tym szamponie ani lepiej ani gorzej, jednak po jego użyciu miałam dziwne uczucie nadmiernie nawilżonych i odżywionych włosów, jakkolwiek kuriozalnie to brzmi.

Szampon przeznaczony jest do włosów normalnych i przetłuszczających się, ja jednak odnoszę wrażenie, iż lepiej spisze się on u posiadaczek włosów suchych i zniszczonych. Moje włosy są normalne z tendencją do przetłuszczania i mam wrażenie, że ten szampon w niektóre dni nieco to przetłuszczanie wzmaga.

Co do wzmocnienia włosów, owszem, wypada ich mniej, a te, które tkwią na głowie, są jakby bardziej przytwierdzone. Dla mnie, posiadaczki chłopięcej fryzury, poważnym minusem okazał się fakt, iż podczas używania tego szamponu, czupryna rosła z prędkością światła, zmuszając mnie do częstszych wizyt u fryzjera i częstszego niż wcześniej farbowania włosów. Ale nie ma tego złego -szybki porost włosów skłonił mnie w końcu do zapuszczenia nieco dłuższej fryzury.

Wadą może okazać się cena, nieco wyższa od ogólnie dostępnych środków do mycia włosów i ja, choć do końca nie wiem czy nazwać ten szampon leczniczym o niewygórowanej cenie czy też kosmetycznym w zawrotnej cenie, z całą pewnością zaopatrzę się w kolejną butelkę.

Kosmetyk dostępny w aptekach.

4.71
Ocena na postawie 7 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Opakowanie:
Zapach:
Konsystencja:
Działanie:

Podstawowe fakty
ProducentLaboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris
KategoriaPielęgnacja włosów
RodzajSzampony: zapobiegające wypadaniu włosów
Przybliżona cena23.00 PLN

Powiązane produkty

Oceny użytkowników (7)

Powiązane Tematy