Original Self Tanning Lotion - balsam samoopalający

Kosmetyk
Original Self Tanning Lotion - balsam samoopalający

Lubię być opalona, ale przyznaję, że samoopalaczy staram się nie stosować. Nie mam na to czasu, nie odpowiada mi kolor skóry po kosmetykach tego typu. Poza tym, chociaż to niezdrowe i coraz mniej modne – lubię posiedzieć na słońcu. Po testach na Original Self Tanning Lotion jestem skłonna zrezygnować z seansów słonecznych i z solarium.

Zgodnie ze wskazówkami producenta – najpierw odpowiednio trzeba przygotować skórę do zabiegu. Peeling, oliwka na przesuszone partie ciała i dopiero można zacząć nakładanie balsamu Fake Bake.

Połączenie dwóch składników: DHA oraz erytrulozy ma zapewnić szybką i długotrwałą opaleniznę.

Balsam ma ciemnobrązową barwę i płynną konsystencję, dzięki czemu łatwo nałożyć go równomiernie, bez smug. Trzeba tylko koniecznie pamiętać o rękawiczkach wielokrotnego użytku (są dołączone do opakowania). Ja pierwszy raz użyłam go na noc, ponieważ po 8 godzinach trzeba zmyć z siebie tzw. kolor wstępny.

Efekt? Bardzo ładny, naturalnie brązowy kolor, bez plam i zacieków. Zmywa się delikatnie, po około 5 dniach użyłam ponownie peelingu z tej samej serii - Passion Fruit Body Polish, aby go "wygładzić". Jeśli ktoś lubi intensywniejszą opaleniznę – można po tym powtórzyć zabieg opalania. Przy mojej dosyć ciemnej karnacji kolor utrzymuje się ponad tydzień.

Nie zauważyłam większego wysuszenia skóry niż normalnie, nie powoduje u mnie żadnych podrażnień ani uczulenia. Jest bardzo wydajny, więc tuba (170 ml) powinna wystarczyć na długo.

Jedyna rzeczą, która oddala Original Self Tanning Lotion od kosmetyku idealnego w swojej kategorii, jest zapach - charakterystyczny dla kosmetyków zawierających DHA. Uwalnia się wnikając w naskórek, w trakcie tworzenia opalenizny. Pomimo dodania do balsamu substancji zapachowych, jest wyczuwalny. Plusem jest, że znika po prysznicu lub kąpieli.

Podsumowując – jest to profesjonalny, dopracowany kosmetyk samoopalający do ciała, który spełnia moje wymagania.

4.50
Ocena na postawie 2 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Opakowanie:
Zapach:
Konsystencja:
Działanie:

Podstawowe fakty
ProducentFake Bake
KategoriaPielęgnacja ciała
RodzajSamoopalacze i balsamy brązujące
Przybliżona cena175.00 PLN

Powiązane produkty

Oceny użytkowników (2)

Powiązane Tematy